Правила застосування дорожніх огороджень згідно ДСТУ 23457-86

В ДСТУ 23457-86 зібрані правила, які стосуються розміщення та застосування захисних пристроїв, які використовуються на дорогах. Також в документі позначені напрямні пристрої та сфера їх застосування.

Типи дорожніх огороджень згідно ДСТУ 23457-86

Дорожні огородження, які застосовуються на українських дорогах, згідно з цим ДСТУ, можна поділити на дві групи:

  1. Бар’єри та парапети, які покликані не допустити випадковий з’їзд автомобіля з проїжджої частини доріг, мостів, естакадних магістралей. Також огорожі такого типу запобігають зіткненню з автомобілями проїжджаючими по зустрічній смузі, наїзди на різні огороджувальні предмети або будівлі. При цьому висота бар’єрних і парапетних огороджень за встановленим порядком, повинна бути в межах 0,75 – 0,8 м;
  2. Перила, огорожі з конструкції і так далі, які покликані упорядкувати рух пішоходів, а також не допустити вихід на проїжджу частину різних тварин, як диких так і домашніх. При цьому висота таких огорож за встановленим порядком, повинна бути в межах 0,8 – 1,5 м.

Бар’єри та парапети встановлюються:

Типи напрямних пристроїв згідно ДСТУ 23457-86

Напрямними пристроями називаються різного роду стовпці, острівці безпеки, направляючі огорожі, сигнальні тумби, огорожі має світловідбиваючі елементами.

Пропонуємо зупинитися більш докладно на кожному пункті, для того щоб мати точне уявлення про те, що з себе представляють такі пристрої.